Jelenlegi hely
A hatósági ügyek intézésének rendjével kapcsolatos adatok
Államigazgatási, önkormányzati, és egyéb hatósági ügyekben ügyfajtánként és eljárástípusonként a hatáskörrel rendelkező szerv megnevezése, hatáskör gyakorlásának átruházása esetén a ténylegesen eljáró szerv megnevezése, illetékességi területe, az ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok, eljárási illetékek (igazgatási szolgáltatási díjak) meghatározása, alapvető eljárási szabályok, az eljárást megindító irat benyújtásának módja (helye, ideje), ügyfélfogadás ideje, az ügyintézés határideje (elintézési, fellebbezési határidő), az ügyek intézését segítő útmutatók, az ügymenetre vonatkozó tájékoztatás és az ügyintézéshez használt letölthető formanyomtatványok, az igénybe vehető elektronikus programok elérése, időpontfoglalás, az ügytípusokhoz kapcsolódó jogszabályok jegyzéke, tájékoztatás az ügyfelet megillető jogokról és az ügyfelet terhelő kötelezettségekről.
Az államigazgatási hatósági ügyek jegyzői hatáskörbe tartoznak, a jogorvoslat szerve a Pest Vármegyei Kormányhivatal.
Az önkormányzati hatósági ügyek tekintetében a Képviselő-testület a hatáskör gyakorlását a polgármesterre ruházta, ebben az esetben a jogorvoslati kérelmeket a Képviselő-testület bírálja el.
A keretösszeget is meghatározó mértékű települési támogatások elbírálásáról átruházott hatáskörben a Szociális Bizottság dönt.
ÁTRUHÁZOTT HATÁSKÖRÖK JEGYZÉKE
Polgármester
1. Településfejlesztéssel és településrendezéssel, továbbá a környezet épített és természetes elemeinek védelmével kapcsolatos önkormányzati helyi döntések és vélemények előkészítése, végrehajtásának megszervezése.
2. Az önkormányzat egy havi bérköltségét meg nem haladó hitelfelvételről történő döntés.
3. A célhoz nem kötött források betétként történő elhelyezéséről – az állami hozzájárulás kivételével – döntés.
4. Az önkormányzat átmenetileg szabad pénzeszközeinek tőke-garantált módon való lekötéséről döntés.
5. Egyéb banki szolgáltatások igénybevételéről való döntés. A helyi önkormányzati feladatok ellátása érdekében – indokolt esetben – a költségvetési címeken belül előirányzat átcsoportosításról való döntés, amennyiben:
5.1. az átcsoportosítás nem csökkenti az önállóan gazdálkodó intézmények előirányzatait,
5.2. nem veszélyezteti az önkormányzat által kötelezően ellátandó feladatot,
5.3. egy adott feladatra történő átcsoportosítás nem haladhatja meg az egymillió forintot.
6. Évenként tájékoztatja a település lakosságát a beszedett adó összegéről.
7. Kötelezettséget vállalhat a már benyújtott és nyertes pályázatok önrészére a támogatott forrás erejéig a soron következő költségvetési rendelet módosítását megelőzően, de a soron következő költségvetési rendelet módosításakor az előirányzatot a rendelet-tervezetbe beépíti.
8. Gyakorolja a tulajdonosi jogokat közterület alatt vagy feletti vezetékjog engedélyezésekor.
9. Selejtezett eszközök piaci értékének megállapítását elvégzi.
10. Egyéb munkáltatói jogokat gyakorol az intézményvezetők, munkáltatói jogokat gyakorol a jegyző felett.
11. A képviselő-testület által szövegszerűen elfogadott szerződéseket aláírja.
12. A képviselő-testület szerződéskötésről szóló döntése alapján és a határozat keretei között a szerződés végleges szövegének megállapítása - amennyiben a képviselő-testület a szerződést nem szövegszerűen fogadta el -, elfogadása, a szerződés aláírása.
13. Az önkormányzat vagyonának, továbbá jogos érdekeinek védelme céljából szerződés felbontására, vagy megszüntetésére irányuló jognyilatkozatok megtétele, az önkormányzat igényeinek érvényesítését célzó jognyilatkozatok kiadása.
14. Az önkormányzati igények érvényesítése, az önkormányzat jogvédelme érdekében közigazgatási, peres, vagy nem peres eljárás megindítása.
15. Telekalakítási eljáráshoz, valamint közút, közterület területének településrendezési terv végrehajtása során történő rendezése miatt szükségessé váló adás-vételi és csereszerződések megkötése nettó 500.000 Ft-ot meg nem haladó értékre.
16. Településrendezési tervben közút, vagy egyéb közterület rendeltetésű ingatlan tulajdonjogának ellenérték nélküli megszerzését tartalmazó szerződések megkötése.
17. Közművezetékek elhelyezése céljára vezetékjogot, szolgalmi jogot, vagy közérdekű használati jogot biztosító szerződések megkötése, feltéve, hogy a jogok biztosítása nem eredményez változást vagy korlátozást az érintett ingatlanok településrendezési terv szerinti felhasználhatóságában.
18. Az önkormányzat, mint jogosult javára vezeték-, szolgalmi- és használati jogot biztosító szerződések megkötése nettó 500.000 Ft értékhatárig.
19. Szerződéskötés a nem beépíthető, önállóan gazdaságos módon nem használható földrészletek hasznosítására.
20. A kétszázezer forint összeghatárt nem meghaladó:
20.1. polgári jogi jogviszonyból származó követelés elengedése,
20.2. az egy év időtartamon belüli részletfizetés vagy fizetési halasztás engedélyezése,
20.3. a 20. pontban meghatározott követelés kamatának vagy költségének elengedése.
21. Dönt az önkormányzati tulajdonú ingatlanokkal kapcsolatos vadászati jog hasznosításáról.
22. Dönt a képviselő-testület közútkezelői hatáskörébe tartozó ügyekben, kivéve:
22.1. a közlekedés, az élet- és vagyon biztonságát szolgáló azonnali intézkedést nem igénylő és az önkormányzat költségvetéséről szóló önkormányzati rendeletben sem szereplő tárgyú kötelezettségvállalásról,
22.2. a közút forgalmi rendjének kialakításáról és ötévenkénti kötelező felülvizsgálata tárgyában, amennyiben az azonnali intézkedés elmaradása a közlekedés vagy az élet, vagy a vagyon biztonságát nem veszélyezteti.
23. Kötelezettséget vállalhat alkalmanként 1,5 millió forint összeghatárig az önkormányzat költségvetéséről szóló önkormányzati rendeletben megállapított dologi, beruházási és felújítási előirányzatok terhére.
24. Önkormányzatot megillető jelzálogjog bejegyzéséhez jognyilatkozat megtétele.
25. Jelzálog törlésére irányuló jognyilatkozat megtétele, amennyiben a jelzálog alapjául szolgáló önkormányzatot megillető követelés teljesítése megtörtént.
26. Vis maior esemény bekövetkezése esetén, az állami támogatás pályázatához szükséges bejelentés megtétele és a szükséges dokumentáció elkészíttetése.
27. Összesen évi 1 millió Ft erejéig kötelezettséget vállalhat képviselő-testületi felhatalmazás nélkül.
28. A településkép védelméről szóló (jelenlegi 2016. évi LXXIV. törvény) és a mindenkori törvényben, továbbá a településkép védelméről szóló (jelenlegi 1/2018. (I. 29.) önkormányzati rendelet) és a mindenkori önkormányzati rendeletben foglalt településképi véleményezési eljárásban, a településképi bejelentési eljárásban, valamint a településképi kötelezési eljárásban gyakorolja a hatásköröket és döntést hoz.
29. A Szociális bizottság véleményének kikérése mellett dönt a Bursa Hungarica Felsőoktatási Ösztöndíjpályázatokról, a támogatás mértékéről.
30. Dönt a temetési segély megállapításáról.
31. Köztemetést rendel el.
32. Újszülöttek támogatásáról dönt.
33. Krízis támogatásról dönt 100.000 Ft összegig.
34. Dönt a szociális étkeztetésre való jogosultságról.
Szociális Bizottság
1. Véleményez és javaslattal él, illetve dönt a hatáskörébe utalt és egyéb a pénzbeli és természetben nyújtott szociális, és egyes személyes gondoskodást nyújtó ellátásokról szóló (jelenlegi 3/2015. (II. 27.) önkormányzati rendelet) és a mindenkori önkormányzati rendeletben foglalt szociális ügyekben.
2. Dönt az önkormányzati rendeletben meghatározott esetekben a személyes gondoskodást nyújtó ellátásokkal összefüggésben.
3. Dönt az önkormányzat költségvetéséről szóló önkormányzati rendeletben szociális keretként megállapított előirányzat felhasználásáról.
Oktatási, Kulturális és Értékár Bizottság
1. A Kossuth Lajos Művelődési Ház és Könyvtár feladatainak a meghatározása, valamint Szervezeti és Működési Szabályzatának jóváhagyása.
2. A nevelési intézmény foglalkoztatási, illetve pedagógiai programjának jóváhagyása.
3. A nevelési intézmény foglalkoztatási, illetve pedagógiai programjában meghatározott feladatok végrehajtásának, a pedagógiai, szakmai munka eredményességének értékelése.
4. Felelős a Képviselő-testület által jóváhagyott, területéhez tartozó projektek, önkormányzati beruházások gazdaságos, határidő szerinti megvalósításáért.
5. Dönt a rendezvényekre elkülönített keret felhasználásáról
6. Az óvodai beiratkozással kapcsolatos fenntartói feladatok ellátása.
7. A nevelési-oktatási intézmények éves munkatervének, pedagógiai programjának és egyéb szakmai dokumentumainak az önkormányzat költségvetése előirányzatait nem módosító fenntartói hatáskörben való döntés.
8. Dönt az értéktári feladatokra elkülönített keret felhasználásáról.
Az illetékességi terület államigazgatási és önkormányzati hatósági ügyekben egyaránt:
Dány község közigazgatási területe
Az államigazgatási, önkormányzati, és egyéb hatósági ügyekben a hatáskörrel rendelkező, hatáskör gyakorlásának átruházása esetén a ténylegesen eljáró szerv illetékességi területe:
Dány község közigazgatási területe
Az államigazgatási, önkormányzati, és egyéb hatósági ügyekben a hatáskörrel rendelkező, hatáskör gyakorlásának átruházása esetén a ténylegesen eljáró szerv neve:
Dányi Polgármesteri Hivatal
A kérelmet az a szociális hatáskört gyakorló szerv bírálja el, amelynek illetékességi területén a kérelmező lakcíme van. Ha a kérelmezőnek több lakcíme van, az illetékességet az a lakóhely vagy tartózkodási hely alapozza meg, ahol életvitelszerűen lakik.
Az államigazgatási, önkormányzati, és egyéb hatósági ügyekben az ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok felsorolása:
Ügyleírások: